Klay Thompson podpisuje nowy kontrakt z firma Anta za 80mln dolarow

Po trudnych początkach teraz Klay Thompson podpisał nową umowę za 80 milionów dolarów, która będzie obowiązywała przez 10 lat. Daje mu to średnio 8 milionów za sezon. Umowa ta to przedłużenie kontraktu sponsorskiego z chińską marką Anta i dotyczy butów koszykarskich, w których będzie grał w najbliższych sezonach.

Ta dwójka pierwszy raz dogadała się już w 2014 roku, a w współpraca przyniosła zawodnikowi nie tylko pieniądze, ale również własny model butów.

Nowy kontrakt umieszcza Klaya pośród 10 najlepszych kontraktów obuwniczych w NBA. Do porozumienia doszło w listopadzie 2016, a umowa będzie obowiązywała do roku 2026. Pierwszy kontrakt podpisany w 2014 dawał zawodnikowi 2 miliony rocznie, teraz doczekał się 4 krotnej podwyżki.

Chińska marka Anta ma bardzo dobry rynek zbytu u siebie w Azji. W 8000 sklepów na terenie Chin Anta rozprowadziła 500000 par butów sygnowanych nazwiskiem Klaya Thompsona. Na tegoroczną jesień planowana jest premiera trzeciego promodelu wraz z całą linią odzieżową.

Klay Thompson podpisuje nowy kontrakt za 80mln dolarow-1 Klay Thompson podpisuje nowy kontrakt za 80mln dolarow-2 Klay Thompson podpisuje nowy kontrakt za 80mln dolarow-3

Reklama
koszulki nba nike