Ray Allen o malo co nie podpisal umowy z Fila zamiast z Jordan Brand

Jordan Brand oprócz oczywiście samego MJ miał w swoich szereg również innych zawodników. Jednym, z tych który współpracuje z nimi od wielu wielu lat jest Ray Allen. Nie każdy może się poszczycić taką kolekcją specjalnych wydań jak Ray. Nie każdy jednak wie, że o mało co nie podpisał on umowy z marką… Fila.

W ostatnim wywiadzie dla Sports Illustrated specjalista od Trójek opowiedział, że miał okazje podpisać kontrakt z Filą. I w sumie całe szczęście, że tego nie zrobił. Byłyby na drugim miejscu na liście ‚najgłupszych decyzji’ zaraz po Magicu Johnsonie, który odrzucił Nike.

Mój ówczesny agent próbował mnie namówić na kontrakt za $100 000 dolarów, a poza tym proponowali mi jeszcze mój własny model butów” – wspomina Ray. „Dostałem propozycję od Nike i Fila, a to Fila zaproponowała mi mój własny model na 5 lat. Jednakże w pierwszych dwóch latach miałem być liderem drużyny w punktach, zbiórkach, przechwytach lub asystach

Koszykarz wspomniał również, że Nike zamiast własnego modelu zaproponowała mu miejsce w teamie Jordan Brand. Stwierdził, że tak na prawdę wolałby nosić Nike przez całą swoją karierę, która dopiero co nabierała rozpędu.

Ray Allen aka Jesus Shuttlesworth na koniec dodał, że nic a nic nie załuje swojej decyzji i że reprezentowanie Jordan Brand przez prawie 20 lat to ogromny zaszczyt.

Reklama
koszulki nba nike