giannis westbrook nike jordan

Podczas podsumowania drugiego kwartału fiskalnego Mark Parker z Nike wspominał również o przyszłych planach amerykańskiej marki. Mnie najbardziej interesował temat Nike Basketball i faktycznie sypnęło kilkoma bardzo ważnymi tematami.

Okazuje się, że dwóch niedawno podpisanych czołowych graczy NBA będzie miało swoje modele butów. Russel Westbrook z kontraktem od Jordan Brand oraz Giannis Antetokoumpo z odnowionym kontaktem z Nike będą mili swoje własne modele butów i to do gry na boiskach NBA. Russel miał wcześniej swoją linię, ale były to modele lifestyle’owe na co dzień. Russel ma obecnie topowe miejsce i stał się ikoną marki spod znaku Jumpmana. Natomiast Giannis dostał lukratywne propozycje oraz wielkie prezenty adidasa, ale pozostał w teamie Swoosha.

W najbliższych tygodniach najważniejsze dla nas będzie odpowiednie wprowadzenie na rynek całkiem nowego modelu Nike Kyrie 4.” – opowiada Mark Parker, dyrektor generalny Nike. „Udało się nam uzyskać niesamowicie udany rok z butami Paula George’a i powoli szykujemy się do wydania Nike PG2. Wprowadzamy również całe Flyknitowe cholewki w modelach Kobego Bryanta. Natomiast Jordan Brand wprowadzi na rynek pierwszy model sygnowany nazwiskiem Westbrooka. Jesteśmy też mocno podekscytowaniu rozwinięciem współpracy z Giannisem. Przedstawimy jego unikalną osobowość poprzez nowy dedykowany mu model butów.” – dopowiada po chwili Mark.

Na który model bardziej czekacie? Russela czy Giannisa?

 

Reklama
koszulki nba nike