john wall adidas

Zawodnik Washington Wizards John Wall wraca do teamu adidas Basketball. Właśnie podpisał nowy kontrakt sponsorski i po kilku latach rozłąki znowu będzie grał w butach spod znaku Trzech Pasków.

Rozgrywający Wizards pozostawał wolnym strzelcem bez kontraktu sponsorskiego od sezonu 2015-2016 po tym jak wygasła jego umowa z adidasem. Oryginalnie był on zawodnikiem Reeboka. Po przejęciu marki przez niemiecki koncern i wycofaniu się Reeboka z koszykówki przeszedł on do stajni Trzech Pasków. Miał nawet dwa swoje modele butów, a trzeci był w drodze.

adidas zaoferował mu wtedy przedłużenie i 8 letni kontakt wart 66 milionów dolarów. John jednak zrezygnował licząc na coś innego i bardziej lukratywnego (czyt. kontrakt z Nike). Od tamtej pory grywał zarówno w Jordanach jak i w butach od Nike Basketball, ale nigdy nie doszło do jakiejś większej współpracy.

Nie wiadomo na jaką kwotę będzie opiewał najnowszy kontrakt, ale można śmiało domyślać, że będzie to powyżej 8 milionów za sezon plus dodatki. Jedyne co wiadomo to fakt, że umowa będzie obowiązywała przez 5 lat.

Być może Nike Basketball proponując umowę Giannisowi zrezygnowało z Walla, a ten widząc że nie będzie miał szans na swój model pod znakiem Swoosha wybrał powrót do adidasa.

 

Reklama
koszulki nba nike