Jabari Parker nie mogl nosic Jordanow bo nie pozwolil mu na to ojciec

Jabari Parker urodził się i wychował w Chicago, gdzie rzecz jasna grał sam Michael Jordan. Jednakże small forward z Milwaukee Bucks nie poddał się obsesji noszenia Jordanów z jednego bardzo prostego względu – nie pozwolił mu na to ojciec.

„Mój tata nie pozwolił nam nosić Jordanów, ponieważ jak byliśmy mali to było zbyt dużo napadów i kradzieży z tym związanych” – wspomina Parker.

To było niebezpieczne, Sonny Parker zbyt mocno przejmował się zdrowiem i życiem swoich dzieci. Nie chciał ich stracić przez parę butów ze znaczkiem Jumpmana. „Teraz, gdy tych butów jest multum i wychodzą co chwilę powoli wchodzę w ten temat” – dodaje Jabari.

Wprawdzie Jabari Parker wychował się bez Jordanów to teraz ma ich po sam sufit. Amerykański brand podsyła mu każde nowe wydanie i zawodnik Bucks nie ma co z nimi zrobić.

Znalazłem się w punkcie, gdzie mam już dosyć butów” opowiada Jabari. „Ponieważ wysyłają mi każdy model jaki wychodzi, dosłownie wszystko. Nie wiem co z nimi robić. Postanowiłem odnaleźć tyle dzieciaków w Milwaukee ile mogę i rozdaje im swoje buty”.

jabari parker

 

Reklama
koszulki nba nike